вул. М.Карнаухова, 25а

Інформація для пацієнта ДЦ «РАМ»

Що треба знати, якщо лікар направив Вас на комп’ютерну томографію з довенним введенням рентгенконтрастного препарату

Протипокази до проведення обстеженняІ. Підвищена чутливість (алергічна реакція) на препарати йоду в минулому; ІІ. Виражений гіпертиреоз (посилення функції щитоподібної залози, без регулярного спостереження за пацієнтом у ендокринолога)

1) Перед обстеженням слід повідомити працівника томографа, чи Ви хворієте на бронхіальну астму, епілепсію, які ліки приймаєте постійно.

2) Перед проведенням обстеження всі пацієнти незалежно від діагнозу повинні здати аналіз крові з вени на рівень креатиніну в будь-якій доступній лабораторії. Результат аналізу крові на креатинін повинен бути не старіше 14 днів до моменту проведення обстеження. Після отримання результату передзвоніть за одним із телефонів : 0362-43-84-18 або 097-2-103-103 та повідомте цифру креатиніну працівникові томографа; або прийдіть до нас особисто із результатом аналізу.

3) Якщо напередодні дослідження Вам проводили рентгенобстеження із застосуванням контрасту в вену (коронаро-, урографія) або у вигляді пиття чи клізми з барієм, заздалегідь повідомте про це.

3) Якщо Ви хворієте на цукровий діабет 2 типу і за рекомендацією лікаря постійно приймаєте таблетки, до складу яких входить Метформін (Сіофор, Глюкофаж, Діаформін, Метфогама та інші), необхідно тимчасово припинити прийом цих ліків за 48 годин до обстеження і відновити за рекомендацією лікуючого лікаря (як правило, на наступний день після обстеження).

4) Якщо Ви хворієте на гіпертонію, аритмію, епілепсію, бронхіальну астму — продовжуйте приймати призначені ліки згідно рекомендацій, в тому числі вранці і в обід в день обстеження.

5) За 2 години до обстеження пацієнт не повинен вживати їжу; в цей час допускається пиття невеликої кількості (1-2 ковтки) рідини (негазовані напої).

6) Якщо обстежується дитина, недієздатна особа (важкохворий з порушеною свідомістю та ін.), особа з обмеженими фізичними можливостями, з інформованою згодою про проведення дослідження на місці ознайомлюється та підписує один з батьків або опікунів.

7) Під час проведення обстеження пацієнтам віком до 18 років обов’язковою є присутність дитячого анестезіолога. Супровід анестезіолога організовує лікар, який направляє на обстеження, або безпосередньо лікар томографа за попереднім узгодженням (за 1-2 дні до обстеження).

8) Для важкохворих та для дітей, що направляються на обстеження зі стаціонарного відділення, обов’язковою є наявність периферичного (або центрального) венозного катетера. Зверніться до свого лікуючого лікаря для вирішення цього питання.

9) Наявність у Вас штучного водія ритму або клапана в серці, штучного кришталика в оці, металевих конструкцій, осколків, куль в тілі НЕ є протипоказом до обстеження.

10) Візьміть із собою на обстеження Вашу медичну документацію (карточка, виписки після лікування у стаціонарі; попередні томографії, УЗД; аналізи, кардіограми). Це дозволить лікарю краще зрозуміти мету дослідження та його об’єм.

Написати нам

Будь ласка заповнюйте форму коректно